SZ1SMB24CAT3G
DigiKey Part Number
F11555TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11555CT-ND - Cut Tape (CT)
F11555DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMB24CAT3G
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMB
Detailed Description
38.9V Clamp 15.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Category
Power - Peak Pulse
600W
Capacitance @ Frequency
366pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
15.4A