SZ1SMA33CAT3G
DigiKey Part Number
F11521TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11521CT-ND - Cut Tape (CT)
F11521DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMA33CAT3G
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMA
Detailed Description
53.3V Clamp 7.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SZ1SMA33CAT3G Models
Category
Power - Peak Pulse
400W
No
Series
Capacitance @ Frequency
190pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.5A