SZ1SMA30CAT3G
DigiKey Part Number
F11519TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11519CT-ND - Cut Tape (CT)
F11519DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMA30CAT3G
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
Detailed Description
48.4V Clamp 8.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Power - Peak Pulse
400W
No
Series
Capacitance @ Frequency
210pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.3A