PHG.0B.304.CLLD56Z
DigiKey Part Number
PHG.0B.304.CLLD56Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PHG.0B.304.CLLD56Z
Description
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
4 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Number of Positions
4
Current Rating (Amps)
7A
Shell Size - Insert
304
Cable Opening
0.209" ~ 0.220" (5.30mm ~ 5.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C