Image for FHG.1B.306.CYCD52Z is not available
FHG.1B.306.CYCD52Z
DigiKey Part Number
FHG.1B.306.CYCD52Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FHG.1B.306.CYCD52Z
Description
CONN PLUG MALE 6POS GOLD CRIMP
Detailed Description
6 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
Number of Positions
6
Current Rating (Amps)
7A
Shell Size - Insert
306
Cable Opening
0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C