FGG.1B.310.CLAD76Z
DigiKey Part Number
FGG.1B.310.CLAD76Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.1B.310.CLAD76Z
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Current Rating (Amps)
2.5A
Cable Opening
0.283" ~ 0.299" (7.20mm ~ 7.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C