FGG.1B.310.CLAD42Z
DigiKey Part Number
FGG.1B.310.CLAD42Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.1B.310.CLAD42Z
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
FGG.1B.310.CLAD42Z Models
Current Rating (Amps)
2.5A
Cable Opening
0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C