NS1005HAA00C00SN00
DigiKey Part Number
903-NS1005HAA00C00SN00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NS1005HAA00C00SN00
Description
RF EMI ABSORB SHEET 300MMX3.937"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Absorbing Sheet NoiseSorb NS1000H Polyurethane Resin Pressure Sensitive Adhesive (PSA) 3.937" (100.00mm) X 11.811" (300.00mm) X 0.002" (0.05mm)
Category
Length
11.811" (300.00mm)
Manufacturer
Laird Technologies EMI
Width
3.937" (100.00mm)
Series
Thickness - Overall
0.002" (0.05mm)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C