MP1040-200
DigiKey Part Number
240-2267-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MP1040-200
Description
FERRITE PLATE 26.42MM X 26.42MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Ferrite Plate 1.040" L x 1.040" W (26.42mm x 26.42mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MP1040-200 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Filter Type
Ferrite Plate
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Size / Dimension
1.040" L x 1.040" W (26.42mm x 26.42mm)
Series
Height - Seated (Max)
0.075" (1.91mm)