CM1812B223R-1A
DigiKey Part Number
240-CM1812B223R-1ATR-ND - Tape & Reel (TR)
240-CM1812B223R-1ACT-ND - Cut Tape (CT)
240-CM1812B223R-1ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM1812B223R-1A
Description
CMC 22UH 310MA 2LN 1.2KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1.2 kOhms @ 10 MHz 310mA DCR 1Ohm
Category
Current Rating (Max)
310mA
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
1Ohm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
1.2 kOhms @ 10 MHz
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Inductance @ Frequency
22 µH @ 100 kHz