28B0485-000
DigiKey Part Number
240-2114-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B0485-000
Description
FERRITE CORE 320OHM SOLID 4.88MM
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 320Ohm @ 100MHz ID 0.192" Dia (4.88mm) OD 0.485" Dia (12.32mm) Length 1.000" (25.40mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
28B0485-000 Models
Category
Impedance @ Frequency
320Ohm @ 100MHz
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Material
28
Series
Inner Dimension
0.192" Dia (4.88mm)
Packaging
Tray
Outer Dimension
0.485" Dia (12.32mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Round
Length
1.000" (25.40mm)