UPMVISAA30-03M
DigiKey Part Number
5073-UPMVISAA30-03M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UPMVISAA30-03M
Description
CA VISION 3.0 A PNL/AM 0.3M
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB 5Gbps (USB 3.0, USB 3.x Gen 1, Superspeed) Cable A Female to A Male 0.98' (300.0mm) Shielded
Category
Specifications
USB 5Gbps (USB 3.0, USB 3.x Gen 1, Superspeed)
Mfr
Transfer Rate
5Gbps
Packaging
Bag
Wire Gauge
24 AWG, 30 AWG
Part Status
Active
Shielding
Shielded
Configuration
Color
Blue
Length
0.98' (300.0mm)