W3P42X8W04-U100D3B0A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
KYOCERA AVX
In Stock: 1 193
Datasheet
RF ANTENNA WLAN, Zigbee™ Flat Patch MHF, U.FL Adhesive
W3P42X8W04-U100D3B0A
DigiKey Part Number
478-W3P42X8W04-U100D3B0A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3P42X8W04-U100D3B0A
Description
WI-FI DUAL BAND/BLUETOOTH PCB AN
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
KYOCERA AVX
Return Loss
-7.4dB, -4.5dB
Packaging
Box
Gain
-1dBi, -1dBi
Part Status
Not For New Designs
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Termination
MHF, U.FL
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.45GHz, 5.525GHz
Height (Max)
0.063" (1.60mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.9GHz