CX3225CA25000D0HSSCC
DigiKey Part Number
478-CX3225CA25000D0HSSCCTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-CX3225CA25000D0HSSCCCT-ND - Cut Tape (CT)
478-CX3225CA25000D0HSSCCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CX3225CA25000D0HSSCC
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CX3225CA25000D0HSSCC Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
8pF