CX2016DB27120B0HLLC1
DigiKey Part Number
478-CX2016DB27120B0HLLC1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-CX2016DB27120B0HLLC1CT-ND - Cut Tape (CT)
478-CX2016DB27120B0HLLC1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CX2016DB27120B0HLLC1
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27.12 MHz ±20ppm Crystal 6pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency
27.12 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)
Load Capacitance
6pF