9001815F0-AA10L0100
DigiKey Part Number
478-9001815F0-AA10L0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9001815F0-AA10L0100
Description
5G/4G FPC ANTENNA, GROUND INDEPE
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA IoT, LoRa, LPWA, LTE, M2M, Sigfox Flat Patch U.FL Adhesive
Category
Number of Bands
4
Manufacturer
KYOCERA AVX
VSWR
Packaging
Bulk
Gain
1.5dBi, 4.65dBi, 3.84dBi, 4.81dBi
Part Status
Active
Power - Max
2 W
RF Family/Standard
Cellular, General ISM
Features
Cable - 100mm
Frequency Group
Wide Band
Termination
U.FL
Frequency (Center/Band)
788.5MHz, 2.052GHz, 3.6GHz, 5.5GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
617MHz ~ 960MHz, 1.415GHz ~ 2.69GHz, 3.4GHz ~ 3.8GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)