SBSMC1000334MXT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SBSMC1000334MXT |
Description | CAP FEEDTHRU 0.33UF 100V 2220 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.33 µF Feed Through Capacitor 100V 20 A 2220 (5750 Metric), 3 PC Pad |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current 20 A |
Manufacturer Knowles Syfer | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Insertion Loss 43dB @ 100MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Temperature Coefficient X7R |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Feed Through | Package / Case 2220 (5750 Metric), 3 PC Pad |
Capacitance 0.33 µF | Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
Tolerance ±20% | Height (Max) 0.133" (3.38mm) |
Voltage - Rated 100V | Base Product Number |