T521B106M035ATE100 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T521B106M035ATE100 |
Description | 10.0UF 35.0V |
Manufacturer Standard Lead Time | 35 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 1411 (3528 Metric) 100mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100kHz |
Manufacturer KEMET | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 1411 (3528 Metric) |
Capacitance 10 µF | Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |
Voltage - Rated 35 V | Manufacturer Size Code B |