J49SMH-F-G-G-K-16M0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | J49SMH-F-G-G-K-16M0 |
Description | CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 16 MHz ±30ppm Crystal 18pF 30 Ohms HC-49/US |
Datasheet | Datasheet |
Category | Load Capacitance 18pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 16 MHz | Size / Dimension 0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm) |
Frequency Stability ±30ppm | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |
Frequency Tolerance ±30ppm |