J32SMX-K-F-G-C-12M0
DigiKey Part Number
1908-J32SMX-K-F-G-C-12M0TR-ND - Tape & Reel (TR)
1908-J32SMX-K-F-G-C-12M0CT-ND - Cut Tape (CT)
1908-J32SMX-K-F-G-C-12M0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
J32SMX-K-F-G-C-12M0
Description
CRYSTAL 12,0MHZ 8PF SMD
Detailed Description
12 MHz ±10ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
12 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)