TX25-80P-12ST-H1E
DigiKey Part Number
670-1468-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TX25-80P-12ST-H1E
Description
CONN PLUG 80POS VERT GOLD
Detailed Description
80 Position Connector Plug, Center Strip Contacts Through Hole Gold
EDA/CAD Models
TX25-80P-12ST-H1E Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Series
Features
Board Lock
Connector Type
Plug, Center Strip Contacts
Mated Stacking Heights
18mm, 22mm, 24mm
Height Above Board
0.598" (15.20mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)