FI-X30M-NPB
FI-X30M-NPB
FI-X30M-NPB
DigiKey Part Number
670-1216-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FI-X30M-NPB
Description
CONN PLUG 30POS GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Rectangular Plug Connector Gold
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
JAE Electronics
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Fastening Type
Friction Lock
Packaging
Tray
Wire Type
Flat Flexible Cable
Part Status
Active
Contact Finish
Gold
Connector Type
Plug
Contact Finish Thickness
3.94µin (0.10µm)
Number of Positions
30
Color
Beige
Pitch
0.039" (1.00mm)