PCN10EA-32P-2.54DS(72)
PCN10EA-32P-2.54DS(72)
PCN10EA-32P-2.54DS(72)
PCN10EA-32P-2.54DS(72)
DigiKey Part Number
H124255-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCN10EA-32P-2.54DS(72)
Description
CONN DIN HDR 32POS
Detailed Description
32 Position Din Connector Header, Male Pins Gold Through Hole, Right Angle
EDA/CAD Models
PCN10EA-32P-2.54DS(72) Models
Series
Features
Board Lock
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Number of Positions
32
Current Rating (Amps)
2A
Pitch
0.100" (2.54mm)