REZ200.NB3P
DigiKey Part Number
1436-1335-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
REZ200.NB3P
Description
STD PINCH RELEAS BLK 30LB 7.87"
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Standard, Pinch Releasable Black 1.97" (50.00mm) 0.185" (4.70mm) 30 lbs (13.61 kg)
Category
Width
0.185" (4.70mm)
Manufacturer
HellermannTyton
Length - Actual
0.656' (200.00mm, 7.87")
Packaging
Bag
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Tensile Strength
30 lbs (13.61 kg)
Wire/Cable Tie Type
Standard, Pinch Releasable
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Length - Approximate
7.75"
Color
Black
Bundle Diameter
1.97" (50.00mm)