G125-MS11005M2P
DigiKey Part Number
952-3635-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-MS11005M2P
Description
CONN HEADER SMD 10POS 1.25MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 10 position 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
G125-MS11005M2P Models
Category
Termination
Solder
Mfr
Fastening Type
Threaded
Series
Insulation Height
0.193" (4.90mm)
Packaging
Bulk
Features
Mating Flange, Mounting Flange, Pick and Place
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Current Rating (Amps)
2A