FMC2929914-24
DigiKey Part Number
5328-FMC2929914-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC2929914-24
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 24"
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm FM-160FLEX 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Bag
Cable Type
FM-160FLEX
Cable Impedance
50 Ohms
Style
2.92mm to 2.92mm
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.92mm Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
40 GHz
Color
Gray
2nd Connector
2.92mm Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C