FMC2929085-48 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm Hand Formable .086 48.0" (1.2m) 4.0'
FMC2929085-48
DigiKey Part Number
5328-FMC2929085-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC2929085-48
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 4'
Detailed Description
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Bag
Cable Type
Hand Formable .086
Cable Impedance
50 Ohms
Style
2.92mm to 2.92mm
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.92mm Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
40 GHz
Color
Blue
2nd Connector
2.92mm Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C