FMC1322085-12
DigiKey Part Number
5328-FMC1322085-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC1322085-12
Description
COAX CBL SMA TO SMP 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Bulk
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMP
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
10 GHz
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Color
Blue
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C