FMC0816315-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial BNC to SMB RG-316 60.0" (1.5m) 5.0'
FMC0816315-60
DigiKey Part Number
5328-FMC0816315-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0816315-60
Description
COAX CABLE BNC TO SMB 5'
Detailed Description
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Bag
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to SMB
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
2 GHz
Color
Tan
2nd Connector
SMB Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C