FMC0808058-36
DigiKey Part Number
5328-FMC0808058-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0808058-36
Description
COAX CBL BNC TO BNC 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-58 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-58
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to BNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
4 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
BNC Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C