FMC0208240-120
DigiKey Part Number
5328-FMC0208240-120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0208240-120
Description
COAX CBL BNC TO SMA 10'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA LMR 240 120.0" (3.0m) 10.0'
Length
120.0" (3.0m) 10.0'
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
2.5 GHz
Color
Black
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 85°C