FMC0202085LF-12 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Mini-Circuits
In Stock: 145
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 12.00" (304.80mm)
FMC0202085LF-12
DigiKey Part Number
5328-FMC0202085LF-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0202085LF-12
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C