EFH8631A3S-10MHF1
DigiKey Part Number
776-EFH8631A3S-10MHF1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EFH8631A3S-10MHF1
Description
ANT, FLEXDIPOLE, 868MHZ-928MHZ,
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRaWAN Flat Patch MHF1 Adhesive
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Ezurio
VSWR
3
Packaging
Bulk
Gain
1.9dBi, 2.4dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
General ISM
Termination
MHF1
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
866.5MHz, 915MHz
Height (Max)
0.004" (0.10mm)
Frequency Range
863MHz ~ 870MHz, 902MHz ~ 928MHz