22CC37D0187E
DigiKey Part Number
145-22CC37D0187E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
22CC37D0187E
Description
CBL CLAMP P-TYPE NAT FASTENER
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clamp, P-Type Natural Fastener 0.187" (4.75mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
22CC37D0187E Models
Mounting Type
Fastener
Manufacturer
Essentra Components
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series
Color
Natural
Packaging
Bulk
Width
0.375" (9.53mm)
Part Status
Active
Panel Hole Size
0.203" (5.16mm)
Type
Clamp, P-Type
Material Thickness
0.050" (1.27mm)
Opening Size
0.187" (4.75mm)