FA-128 24.0000MF10Z-W0
DigiKey Part Number
114-FA-12824.0000MF10Z-W0TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-FA-12824.0000MF10Z-W0CT-ND - Cut Tape (CT)
114-FA-12824.0000MF10Z-W0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-128 24.0000MF10Z-W0
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 12pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FA-128 24.0000MF10Z-W0 Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)