PDUMV20HVNETLX
DigiKey Part Number
PDUMV20HVNETLX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PDUMV20HVNETLX
Description
PDU SWITCHED 3.2-3.8KW 200-240V
Detailed Description
PDU (Power Distribution Unit) Rack, Vertical
Category
Connector - AC Input
NEMA L6-20P
AC Outlets
24
Connector - AC Output
IEC 320-C13 (20), C19 (4)
Voltage - Input
200V, 208V, 220V, 230V, 240V
Cord Length
10' (3.05m)
Mounting Type
Rack, Vertical
Approval Agency
CE, CSA, FCC, NOM, UL
Current - Max
20A