HCM1A1305V3-330-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HCM1A1305V3-330-R |
Description | FIXED IND 33UH 4.5A 58 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 µH Shielded Molded Inductor 4.5 A 58mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 58mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 3MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 5.2A |