HCM1A1305-100-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HCM1A1305-100-R |
Description | FIXED IND 10UH 6.8A 21.9 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Inductor 6.8 A 21.9mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 21.9mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 13A |