HCM1A1104V3-330-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HCM1A1104V3-330-R |
Description | FIXED IND 33UH 3.3A 102 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 µH Shielded Molded Inductor 3.3 A 102mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 102mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 5MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 4.6A |