RP8100RUBBERSEAL
DigiKey Part Number
141-RP8100RUBBERSEAL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RP8100RUBBERSEAL
Description
SEALING WASHER 13.59MM ID BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Sealing Washer Black RP8100 Series
Category
For Use With/Related Products
RP8100 Series
Manufacturer
E-Switch
Mounting Feature
Back or Front of Panel
Series
Size / Dimension
0.535" (13.59mm) ID x 0.039" (1.00mm) Height
Packaging
Bulk
Color
Black
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C