DRU-24V10ACZ
DigiKey Part Number
1145-1293-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRU-24V10ACZ
Description
DC-UPS MODULE 24V 10A
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uninterruptible Power Supply (UPS) Standby (No Regulation) General Purpose, Industrial Control 240W 24V
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DRU-24V10ACZ Models
Category
Form
Din Rail
Manufacturer
Delta Electronics
Power - Rated
240W
Series
Voltage - Output
24V
Packaging
Bulk
Size / Dimension
2.795" L x 2.189" W (71.00mm x 55.60mm)
Part Status
Active
Height
3.583" (91.00mm)