445I23D25M00000
DigiKey Part Number
110-445I23D25M00000TR-ND - Tape & Reel (TR)
110-445I23D25M00000CT-ND - Cut Tape (CT)
110-445I23D25M00000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
445I23D25M00000
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 40 Ohms 2-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
445I23D25M00000 Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)