DCT-25FM-KIT is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CompuCablePlusUSA
In Stock: 274
Datasheet
Parametric Equivalent
CompuCablePlusUSA
In Stock: 35
Datasheet
In Stock: 42
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
DCT-25FM-KIT
DCT-25FM-KIT
DCT-25FM-KIT
DigiKey Part Number
4771-DCT-25FM-KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCT-25FM-KIT
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS CRIMP
Customer Reference
Detailed Description
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Wire Gauge
22 AWG