ATV02W120B-HF
DigiKey Part Number
641-1658-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1658-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1658-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATV02W120B-HF
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.9V Clamp 10.05A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ATV02W120B-HF Models
Category
Power - Peak Pulse
200W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.05A