CSAB1040A-100M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSAB1040A-100M |
Description | FIXED IND 10UH 6.9A 30 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Molded Inductor 6.9 A 30mOhm Max 2-SMD Molded Inductors, Molding Power Choke |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSAB1040A-100M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 30mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Features Molded Inductors, Molding Power Choke |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 2-SMD |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 1040 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.394" L x 0.453" W (10.00mm x 11.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 9.3A | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |