SRP5030WA-1R5M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP5030WA-1R5M |
Description | FIXED IND 1.5UH 8.5A 17.7 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µH Shielded Inductor 8.5 A 17.7mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 17.7mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 20 @ 100kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 42MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 165°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.217" L x 0.207" W (5.50mm x 5.25mm) |
Current - Saturation (Isat) 6.5A | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |