GW DASPA2.EC-HTJP-5L7N-1-100-R18
DigiKey Part Number
475-GWDASPA2.EC-HTJP-5L7N-1-100-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWDASPA2.EC-HTJP-5L7N-1-100-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWDASPA2.EC-HTJP-5L7N-1-100-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSCONIQ NEUT WHT 4000K SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSCONIQ® P 2226 White, Neutral 4000K 2.85V 100mA 120° 1009 (2622 Metric)
Category
CRI (Color Rendering Index)
80
Mfr
Current - Max
250mA
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1009 (2622 Metric)
Color
Supplier Device Package
SMD
CCT (K)
4000K
Size / Dimension
0.102" L x 0.087" W (2.60mm x 2.20mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
44lm (39lm ~ 48lm)
Height - Seated (Max)
0.052" (1.31mm)
Current - Test
100mA
Thermal Resistance of Package
14°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.85V