175101-19-M0.50
DigiKey Part Number
ARF2611-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
175101-19-M0.50
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 19.6"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-58 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Amphenol RF
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
19.69" (500.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-58
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Color
Black
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Features
Shielded
2nd Connector
N-Type Plug
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 15
Check for Additional Incoming Stock
Bag
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 357,28000kr 357,28
10kr 303,65400kr 3 036,54
25kr 284,65200kr 7 116,30
50kr 271,07360kr 13 553,68
100kr 258,14550kr 25 814,55
250kr 242,00552kr 60 501,38
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 9.8"
In-Stock: 7
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 29.5"