HJ-19PMFP-SC7001
HJ-19PMFP-SC7001
DigiKey Part Number
HJ-19PMFP-SC7001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HJ-19PMFP-SC7001
Description
HDMI
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
HDMI Receptacle Connector 19 Position Panel Mount, Through Hole
Category
Termination
Solder
Manufacturer
Amphenol LTW
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Packaging
Bulk
Number of Ports
1
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
0.5A
Connector Type
HDMI
Voltage - Rated
30V