L777HDE15P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L777HDE15P
DigiKey Part Number
L777HDE15P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777HDE15P
Description
CONN D-SUB HD PLG 15POS SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L777HDE15P Models
Category
Termination
Solder Cup
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Series
Contact Finish
Gold
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
16.0µin (0.41µm)
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Connector Style
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Number of Rows
3
Contact Form
Stamped
Mounting Type
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Shell Size, Connector Layout
1 (DE, E) High Density
Contact Material
Brass
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C